(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Jaguar S-type (Nr 5635987)

Jaguar S-type

Marka i model:

Jaguar S-type

Waga w kg (łączna):

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 644.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Suwałki

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy nie zapominać także, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru samochodu.