Jaguar S-Type (Nr 6050531)

Jaguar S-Type

Marka i model:

Jaguar S-Type

Waga w kg (łączna):

1850

Budżet zlecenia [€]:

900

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2798.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Dos Hermanas

Od 29 kwi 2020 do 5 maj 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 25 maj 2020 do 15 cze 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, gdy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać również, że właściwa masa naczepy nie może przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.