(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-23 19:02

Jaguar x tupe

(Nr 3002468)
Jaguar x tupe

Marka i model:

Jaguar x Type

Waga w kg (łączna):

1610.00

Budżet zlecenia [zł]:

12345

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1009.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu samochodu pojawia się najczęściej, jak kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu wozu

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy nie zapominać również, że właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Oss, Holandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bydgoszcz, Polska

Termin elastyczny