(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Jaguar x Type (Nr 5276890)

Jaguar x Type

Marka i model:

Jaguar x type

Waga w kg (łączna):

1555

Budżet zlecenia [€]:

1

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 232.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalusia, Cádiz

Od 31 paź 2019 do 7 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy pamiętać również, że rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.