Jaguar X-Type (Nr 6683583)

Jaguar X-Type
Waga Sztuk:
Jaguar X-Type 1 Gen. (2001 - 2007) Sedan
Długość
467 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
139 cm
ok. 1492 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1492 kg
Dystans 452 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Bad Kissingen

Od 22 paź 2020 do 22 lis 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Zgorzelec

Od 23 paź 2020 do 23 lis 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba pamiętać również, iż właściwa waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.