(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Jaguar X-Type (Nr 7127985)

Waga
Sztuk
Jaguar X-Type 1 Gen. (2001 - 2007) Sedan
Długość
467 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
139 cm
ok.
1462 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1462 kg
Dystans
1295 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Holandia, Brabancja Północna, Moerdijk

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Radom

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać także, że rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.