Jaguar XJ (Nr 6725959)

Jaguar XJ
Waga Sztuk:
Jaguar XJ X300 (1994 - 1997) Sedan 4-Drzwiowy
Długość
502 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
130 cm
ok. 1875 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1875 kg
Dystans 1915 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Nowe Miasto Lubawskie

Od 25 paź 2020 do 31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Chester

Od 31 paź 2020 do 30 lis 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się często, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się pamiętać także, że faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.