(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Jaguar XJ40 (Nr 6625661)

Waga
Sztuk
Jaguar XJ40
Długość
500 cm
1800 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1800 kg
Dystans
303 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Od 29 wrz 2020 do 8 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Od 29 wrz 2020 do 11 paź 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się często, kiedy kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada pamiętać również, że właściwa waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.