(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Jawa 350 (Nr 7923550)

Waga
Sztuk
Jawa 350
Długość
160 cm
180 kg
1
Łączna waga:
180 kg
Dystans
196 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Szybkie zlecenie

To zlecenie realizuje:

ID firmy: 1056053

Cena: 320 zł brutto

Nadanie: Termin elastyczny
Dostawa: Termin elastyczny

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Zebrzydowice

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Włoszczowa

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne towary, które wydają się dosyć nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - aczkolwiek tylko pozornie. Bezbłędnie zamocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie 2, gdyż posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.