(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-23 10:53

Jawa 50 Jawka mustang

(Nr 2312064)

Marka i model:

Motorower Jawa 50 (Jawka)

Waga w kg (łączna):

60.00

Budżet zlecenia [zł]:

180

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 370.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to często cenne ładunki, które wyglądają na względnie ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - wszakże jedynie pozornie. Bezbłędnie zamocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez jednej skazy.

     Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko dwie, ponieważ dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz między przewożonymi przedmiotami.

    Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w aucie.

     Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Wyrzysk, 89-300, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Łomianki, 05-092-, Polska

Termin elastyczny