(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Jawa babetta (Nr 6901433)

Waga Sztuk
Jawa babetta
Długość
180 cm
55 kg
1
Łączna waga: 55 kg
Dystans 293 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Kamionka

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na dosyć trudne do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - niemniej jednak tylko na pozór. Poprawnie umocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne będą 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie 2, ponieważ mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.