(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Jawa Babetta (Nr 7277761)

Waga
Sztuk
Jawa Babetta
Długość
180 cm
60 kg
1
Łączna waga:
60 kg
Dystans
340 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Nagodzice

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Sędziszów

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często kosztowne towary, które wydają się stosunkowo nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - jednakże jedynie pozornie. Właściwie umocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie 2, bowiem dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.