(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Jawa Perak 250 (Nr 7587441)

Jawa Perak 250
Waga
Sztuk
Jawa Perak 250
Długość
170 cm
140 kg
1
Łączna waga:
140 kg
Dystans
1019 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Liguria, Sarzana

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Czechy, Kraj Środkowoczeski, Lubná

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wydają się dość trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - jednakże tylko na pozór. Właściwie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie 2, bowiem mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.