(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-24 13:09

Jawka 50 mustang

(Nr 2410972)
Jawka 50 mustang

Marka i model:

Jawa mustang 50

Waga w kg (łączna):

50.00

Dystans: 378.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się ogólnie nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - jednakże jedynie na pozór. Odpowiednio zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez jednej skazy.

     Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne są cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie 2, bowiem posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

    Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

     Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Złotów, 77-400, Polska

Od 24 lut 2018 do 11 mar 2018

Adres i termin dostawy

Blok Dobryszyce, 97-505, Polska

Termin elastyczny