jeasen healey (Nr 6157610)

Marka i model:

jeasen healey. cabrio auto. model Healey

Waga w kg (łączna):

1116

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

01

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Australia, Wiktoria, Clarinda

28 lip 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hesja, Wiesbaden

31 sie 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia auta

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać także, iż faktyczna waga przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.