(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Jeden 9 tygodnowy owczarek niemiecki (Nr 4835798)

Jeden 9 tygodnowy owczarek niemiecki

Waga w kg (łączna):

13.00

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 6 wrz 2019 do 8 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, New Jersey, Newark

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić transport zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, waga oraz dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być w takim razie chore ani zranione. W przypadku, gdy postanowiliśmy przewieźć psa, kota lub królika trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak data i trasa przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Spis firm transportowych uprawnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, jeśli mamy należyty przenośnik. Przy przewozie zwierząt warto używać różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. Przy szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.