(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

jeden mały kajak (Nr 6387444)

Długość [m]:

2.36

Szerokość [m]:

0.7

Wysokość [m]:

0.3

Waga w kg (łączna):

11

Budżet zlecenia [zł]:

300

Dystans: 628.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Koszalin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Opole

Termin elastyczny


Transport kajaków

Przewóz kajaków

Kajaki najczęściej transportuje się na górze auta, wystarczy wziąć bagażnik o wystarczająco dużej ładowności. Na bagażniku należy zamontować dodatkowe uchwyty. Żeby uchronić się przed przesuwaniem się kajaka podczas jazdy, można umieścić elastyczny materiał na belkach bagażnika przykładowo podkładkę z gąbki. Kajaki umieszcza się do góry dnem przy użyciu profesjonalnych, naciągniętych pasów z zabezpieczonymi klamrami. W trakcie samodzielnego przewozu kajaka, auto trzeba właściwie oznaczyć. Regulamin drogowy nie pozwala na to, żeby bagaż odstawał na długość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu auta lub grupy pojazdów. Ładunek nie powinien także wychodzić z przodu na odległość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od miejsca kierowcy. Przetransportowany bagaż znakujemy chorągiewką w kolorze pomarańczowym lub czerwonymi pasami w ilości dwóch sztuk. Czasami, kiedy ładunek odstaje z tyłu do oznaczenia używa się białe i czerwone znaki. Inną metodą transportu kajaka jest możliwość skorzystania z przyczepy.

Przewóz kajaka potrzebuje szczególnej rozwagi, z tego powodu warto zlecić usługę transportową specjalistycznej firmie, która dopilnuje takie elementy jak: bezpieczne mocowanie, należyte oznaczenie i dowiezienie bez uszkodzenia ładunek.

Cena transportu kajaka

Koszt przewozu kajaka uzależniony jest od ilości przewożonych egzemplarzy, a także wpływ na to ma trasa od miejsca załadunku do miejsca rozładunku. Średni koszt przewozu kajaka mieści się w przedziale 0,30 – 0,50 zł/km. Np., za przewóz kajaka na trasie od Manheim w Niemczech do Wałcza kosztował 260 PLN. A przetransportowanie kajaka Puck – Warszawa wydano 220 zł.