(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

jeep (Nr 5853632)

jeep

Długość [m]:

10

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2.8

Waga w kg (łączna):

2000

Typ usługi:

Tylko transport

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 6119.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Żyrardów

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Abu Zabi, Abu Zabi

Termin elastyczny


Transport kontenerów

Kontenery to metalowe skrzynie wykorzystywane w przewozie niewielkich paczek (drobnicy), które zazwyczaj podzielone są na mniejsze pakunki lub zwykle są spakowane w worki, skrzynie lub kartony. Drobnica może być również przewożona na paletach. Kontenery pomagają w przewozie zarówno towarów sypkich, jak i cieczy oraz takich produktów, które potrzebują ogrzewania lub ochładzania.

Konstrukcja metalowego pojemnika jest wytrzymała, co umożliwia wielokrotne użytkowanie. Każdy metalowy pojemnik ma odpowiedni sprzęt, który umożliwia przyczepianie i przenoszenie kontenera z jednego samochodu na drugi. Pojemniki przeważnie transportuje się pojazdami ciężarowymi.

Rodzaje kontenerów

Wziętym typem pojemnika jest kontener 20-stopowy, najczęściej nazywany kontenerem 1C. Jest to pojemnik o pojemności około 33 metrów kwadratowych. Gabaryty wewnętrzne kontenerów 1C mają 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener rodzaju 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego formaty w środku są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C można przetransportować blisko 10 palet. Pojemniki te najczęściej używa się w transporcie surowców zapakowanych.

Osiągalne są również pojemniki 20-stopowe i 40-stopowe rodzaju „open top” – tych kontenerów gabaryty są porównywalne do kontenerów 1C i 1A, różnią się tym, że otwierane są z góry. Ten gatunek pojemników używa się do transportu materiałów ładowanych z góry i surowców sypkich.

Gatunek pojemnika metalowego „flat rack” używany jest w przewozie pakunków ogromnych i ciężkich pakunków. Ten gatunek kontenera w wariancie „collapsible” posiada dodatkowo składane ściany.

Dalszymi typami kontenera są kontenery - chłodnie, izotermiczne, termiczne. Pojemniki metalowe „high cube” stosuje się w transporcie pakunków przestrzennych. Pojemniki „open side” mają rozchylane ściany i dach. Pojemniki metalowe rodzaju „rolling floor” wyposażone są w podłogę toczną. Wyróżniamy także kontenery cysterny, kontenery agregaty, pojemniki z obudową.

Cena transportu pojemnika metalowego

Cena przewozu kontenera jest zależna od wymiarów i rodzaju transportowanego ładunku, drogi oraz dodatkowych elementów, które firma przewozowa musi wykonać w trakcie transportu.