(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-28 20:54

Jeep cherokee

(Nr 2641888)
Jeep cherokee

Marka i model:

Jeep

Waga w kg (łączna):

2000.00

Budżet zlecenia [zł]:

700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 251.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się pamiętać również, iż rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Rzeczka, Polska

29 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Poznań, Polska

30 kwi 2018