Jeep cherokee (Nr 6297932)

Marka i model:

Jeep cherokee 1997

Waga w kg (łączna):

1350

Budżet zlecenia [€]:

700

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 6375.00 km

Adres i termin nadania

Kuwejt, العاصمة, Kuwejt

23 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się często, kiedy nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Należy pamiętać także, iż właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.