(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Jeep Compass (Nr 4605909)

Jeep Compass

Marka i model:

Jeep Compass

Waga w kg (łączna):

1623.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

88

Dystans: 638.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalusia, El Puerto De Santa María

31 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

2 wrz 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się nierzadko, jak zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać także, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.