(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-26 19:27

Jeep Grand Cherokee

(Nr 2324420)
Jeep Grand Cherokee

Marka i model:

Jeep Grand Cherokee

Waga w kg (łączna):

2200.00

Budżet zlecenia [zł]:

350

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 180.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się często, gdy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

    Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba pamiętać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Warszawa, Polska

Od 2 lut 2018 do 3 lut 2018

Adres i termin dostawy

Kielce, Polska

3 lut 2018