(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-24 19:49

Jeep Grand Cherokee (Nr 2746888)

Jeep Grand Cherokee

Marka i model:

Jeep Grand Cherokee

Waga w kg (łączna):

1980.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1732.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu wozu

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Solihull, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Łódź, Polska

Termin elastyczny