(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Jeep Grand Cherokee (Nr 4739284)

Jeep Grand Cherokee

Marka i model:

Jeep Grand Cherokee

Waga w kg (łączna):

2500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2516.00 km

Adres i termin nadania

Węgry, Pest Megye, Budaörs

30 lip 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madrid

28 sie 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy nie zapominać również, że właściwa waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.