(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Jeep Grand Cherokee (Nr 6490525)

Waga Sztuk:
Jeep Grand Cherokee WJ (1999 - 2004) SUV
Długość
461 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
178 cm
ok. 1920 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1920 kg
Dystans: 1965 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Lubelskie, Zamość

Od 3 wrz 2020 do 10 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Luton, Luton

Od 11 wrz 2020 do 17 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, jak zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, iż właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.