Jeep Grand Cherokee (Nr 7403710)

Jeep Grand Cherokee
Waga
Sztuk
Jeep Grand Cherokee ZJ (1991 - 1999) SUV
Długość
449 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
168 cm
ok.
1768 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1768 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 11 maj 2021 do 30 maj 2021

Adres i termin dostawy

Kostaryka, San Jose, San José

Od 11 maj 2021 do 30 maj 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się często, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia auta

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.