Jeep Grand Cherokee (Nr 7540731)

Jeep Grand Cherokee
Waga
Sztuk
Jeep Grand Cherokee WJ (1999 - 2004) SUV
Długość
461 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
178 cm
ok.
1840 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1840 kg
Dystans
1414 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zurych, Dübendorf

Od 23 sie 2021 do 31 sie 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kantabria, Santander

Od 1 wrz 2021 do 5 wrz 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu pojawia się najczęściej, gdy nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy pamiętać również, że faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.