(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Jeep Grand Cherokee (Nr 7682634)

Jeep Grand Cherokee
Waga
Sztuk
Jeep Grand Cherokee WJ (1999 - 2004) SUV
Długość
461 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
178 cm
ok.
1840 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1840 kg
Dystans
2502 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Lazio, Rome

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Portugalia, Leiria District, Leiria

Od 5 cze 2021 do 8 cze 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż właściwa waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.