Jeep willys (Nr 7607896)

Jeep willys
Waga
Sztuk
Jeep willys
Długość
420 cm
ok.
1000 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1000 kg
Dystans
429 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Ibiza

Od 5 maj 2021 do 13 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Aragón, Andorra

Od 6 maj 2021 do 31 maj 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się niekiedy, gdy nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna masa naczepy nie może przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.