Jeep Wrangler (Nr 7681324)

Jeep Wrangler
Waga
Sztuk
Jeep Wrangler JL (2017 - 2020) Unlimited SUV 5-Doors
Długość
478 cm
Szerokość
187 cm
Wysokość
186 cm
ok.
1932 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1932 kg
Dystans
5668 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Katar, Ad Dawhah, Ad-Dauha

Od 18 lip 2021 do 25 lip 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Liguria, Genua

21 sie 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada pamiętać także, że faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.