Jeep Wrangler + motocykle (Nr 5054190)

Jeep Wrangler + motocykle

Marka i model:

Jeep Wrangler + motocykle

Waga w kg (łączna):

2000

Liczba sztuk:

3

Dystans: 1887.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Od 30 maj 2020 do 7 cze 2020

Adres i termin dostawy

Albania, Berat County / Qarku I Beratit, Tirana

Od 7 cze 2020 do 8 cze 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada nie zapominać także, iż faktyczna waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.