(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Jetski mit Anhänger (Nr 6163370)

Jetski mit Anhänger

Długość [m]:

4.5

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

1.5

Waga w kg (łączna):

400

Budżet zlecenia [€]:

400

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1502.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Barsinghausen

30 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Sant Pere Pescador

3 sie 2020


Transport skuteru wodnego

Przewóz skuterów wodnych może odbyć się z komplikacjami. Trudnością w transporcie skutera są jego wymiary, jak na przykład: długość, która zazwyczaj jest większa niż 3 metry, rozpiętość i wysokość, które też przekraczają 1 m. Waga skutera wodnego może oscylować pomiędzy 100 - 400 kilo. Przy okazji, należy mieć w pamięci, że skuter bywa delikatnym sprzętem. W momencie gdy planujemy przetransportować skuter wodny należałoby posiadać przyczepkę, busa albo chociaż półciężarówkę. W czasie transportu skutera trzeba bardzo dokładnie go zabezpieczyć tak, żeby nie uszkodził się w czasie transportu.

W zależności od rodzaju pojazdu, jaki będzie przewozić skuter wodny powinno się mieć taśmy mocujące, które unieruchomią skuter podczas transportu. Dlatego, że skuter wodny bywa nielekki, należy spróbować rozlokować go w pobliżu osi kół tak, aby nie obciążać osi tylnej samochodu. Bagatelizując umiejscowienie ciężkiego towaru, można zepsuć samochód transportujący. Skuter wodny nie posiada kół, dlatego podczas załadunku trzeba mieć urządzenie, które postawi skuter na pojazd, na przykład niewielki dźwig. Można również dysponować platformą wjazdową, jaka pomorze w trakcie załadunku.

W przypadku, gdy nie mamy możliwości samodzielnie przetransportować skuter wodny, można skorzystać z usług przewoźników. Gdy potrzebujemy sprawnie i za sensowne pieniądze zlokalizować firmę transportową, warto posłużyć się giełdą transportową Clicktrans, na której można znaleźć setki przewoźników. Starczy zgłosić chęć skorzystania z przewozu, podać markę i model skutera albo jego wymiary i ciężar, a w kilka chwil kilkaset firm transportowych dowie się o waszej potrzebie. Sporo przewoźników przeanalizuje zlecenie oraz wyceni transport.

Koszt transportu skutera wodnego zależy zwykle od odcinka jaki jest do pokonania oraz czy stoi na przyczepce. Na przykład, transport skutera wodnego Yamaha xlt1200 na odcinku Dąbki – Słupsk - cena wyniosła 99zł, natomiast transport skutera na przyczepce na odcinku Portsmouth (Wielka Brytania) - Legnica (ponad 1300 km plus przeprawa promem) - cena wyniosła 1150 zł.