(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

jumbo (Nr 4298093)

Długość [m]:

2

Szerokość [m]:

1.2

Wysokość [m]:

1.4

Waga w kg (łączna):

14000.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Płyty w opakowaniach polietylenowych, termozgrzewalnych

Budżet zlecenia [zł]:

3000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1131.00 km

Adres i termin nadania

Białoruś, Obwód Homelski, Homel

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Katowice

Termin elastyczny


Transport innych ładunków

Przewóz różnych towarów

Koszt transportu ładunków jest zależny od gabarytów towaru, daty transportu jak również od odcinka między miejscem załadunku i rozładunku.

Grupowanie ładunków

Transport towarów dzielimy na podkategorie takie jak: palety, niepełny samochód dostawczy, pełna ciężarówka, kontenery oraz ciężarówka – wywrotka.

Palety - stanowią podłoże, na którym umieszcza się nieduże rzeczy lub opakowania. Najpopularniejszym typem palety są palety euro. Na nich zazwyczaj transportuje się artykuły spożywcze, szkło, artykuły budowlane (np., farby, panele itd.), drzwi jak również artykuły chemiczne.

Niepełny samochód dostawczy - LTL to przewóz towaru, który należy transportować pojazdem ciężarowym oraz zajmuje jedynie część przestrzeni do załadunku. Do tego typu transportu stosuje się ciągniki siodłowe, samochody z nadwoziem typu furgon itp.

Pełna ciężarówka - FTL odnosi się do przewozu towaru, który wymaga pełnej przestrzeni ładunkowej pojazdu ciężarowego.
Do tego typu transportu korzysta się z różnego rodzaju ciężarówki.

Pojemniki metalowe – Przewóz pewnych towarów może wymagać pojemnika metalowego – zwłaszcza w przypadku transportu towarów płynnych i towarów sypkich. W kontenerach można także transportować drobnicę w opakowaniach – skrzyniach, kartonach itp. W kontenerach zdarza się również transport palet.

Wywrotka – służy do przewozu materiałów w postaci płynu i sypkich – łatwo rozpoznać ją po szczególnej skrzyni ładunkowej, przekręconej w tył lub na bok.

Pozostałe towary – towary, które nie kwalifikują się do powyższych kategorii można zaliczyć do ładunków pozostałych. Znajdziemy tu na przykład zlecenia odnoszące się do transportu popiołu czy transportu gąsienic od koparki.