(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-27 17:49

Junak rs125 (Nr 2755916)

Junak rs125

Marka i model:

Junak rs 125

Waga w kg (łączna):

150.00

Budżet zlecenia [zł]:

5200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 463.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wydają się względnie nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - aczkolwiek tylko pozornie. Właściwie umocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie 2, ponieważ posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Węgorzewo, 11-600, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Poznań, Polska

Termin elastyczny