jurta- mongolski namiot rozłożony na części, platforma drewniana rozłożona na części. (Nr 6375974)

jurta- mongolski namiot rozłożony na części, platforma drewniana rozłożona na części.

Długość [m]:

5

Szerokość [m]:

10

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

2000

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Opakowanie ładunku:

Szukamy transportu dla naszej jurty (jest to taki mongolski namiot), elementy będą złożone, wszystkie są drewniane, do tego sporo materiału jak plandeka, i rolki konopnej izolacji. Ładunek jest dosyć spory i ciężki, ale zmieści się na pewno do pustego Renault Master Koffer (taki przykład jaki może to być samochód, nie musi być to gigantyczna ciężarówka). Dodatkowo jedna osoba- właściciel tego ładunku też chciałby się z nim zabrać jako, że i tak musi dojechać w to samo miejsce i rozładować. Data: początek października, elastyczna, ale nie wcześniej.

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1207.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Wald-Michelbach

1 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Magnuszew

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to zagospodarowanie części płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy posiadamy do przewiezienia mały towar, który nie potrzebuje wykorzystania pełnego samochodu ciężarowego lub który nie wymaga użycia całej płaszczyzny, wówczas użycie takiego wariantu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest właściwe. 


Do samochodów ciężarowych wykorzystywanych w transporcie LTL kwalifikuje się auta, których waga przekracza 3,5 t. i pozostałe pojazdy spełniające warunki ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się wielkie pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe i samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki w wersji: firanka lub furgon. Typ ciężarówki wypadałoby aby był dostosowany do przewiezienia naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W oszacowaniu ceny transportu ładunku w ramach LTL, kluczowe są tego ładunku parametry – ciężar i wielkość. Powinno się także dołączyć informację o tym, czy przedmioty znajdują się na paletach i czy zostały zapakowane. Jeżeli tak, warto opisać opakowanie. Istotna bywa również informacja w kwestii usługi – czy obejmuje tylko transport, czy przykładowo załadunek i rozładunek. Ważnym elementem jest również czas realizacji usługi.

Ładunki przewożone w obszarze LTL to często paczki z odzieżą, paczki, meble, a czasem zdarzają się fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, kiedy transport niepełną ciężarówką nie wystarczy , żeby przetransportować nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innego rozwiązania – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej nazywanego przewozem całonaczepowym.