K1600 GTL (Nr 6883428)

K1600 GTL
Waga
Sztuk
K1600 GTL
Długość
230 cm
350 kg
1
Łączna waga:
350 kg
Dystans
2117 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Derby, Derby

Od 2 cze 2021 do 16 cze 2021

Adres i termin dostawy

Szwecja, Stockholms Län, Sztokholm

17 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wyglądają na stosunkowo trudne do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - wszakże tylko złudnie. Poprawnie przymocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.