(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kabina natryskowa (Nr 5000254)

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

60

Typ usługi:

Tylko transport

Instrukcje szczególnej ostrożności:

transportować w pionie

Opakowanie ładunku:

2 Paczki zawierające kabinę natryskową szklaną, zapakowane w kartonie z dodatkowym zabezpieczeniem styropianowym i deskami węwnątrz kartonu

Dystans: 189.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Tarnów

Od 2 wrz 2019 do 3 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Gliwice

Termin elastyczny


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy przewożeniu przedmiotów szklanych, kruchych lub niewytrzymałych trzeba z wyprzedzeniem przeanalizować możliwość zabezpieczenia pakunku – w tym przypadku nie wystarczy zwyczajny karton. Wolną przestrzeń pakunku należy wypełnić plastycznymi elementami osłaniającymi. Szkło dobrze jest owinąć w folię stretch – szczególnie swoje zainteresowanie należy poświęcić rzeczom tłukącym i pamiętać, żeby zapełnić wolne przestrzenie w kartonie, żeby się one nie poruszały. Folię zabezpieczamy taśmą klejącą, najczęściej taśmą budowlaną. Oprócz osłonięcia szkła folią, zasadnicze jest także otoczenie przedmiotu tekturą lub włożenie go do kartonowego opakowania.

Kiedy transportujemy duże tłukące się elementy przykładowo lustra, to trzeba osłonić je zarówno przed pęknięciem jak również przed porysowaniem. Łatwo tłukący się element okręcamy szczelnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą szarą, układamy w pudle i drukowanymi literami podpisujemy „Uwaga szkło!” lub umieszczamy notkę ostrzegawczą z takim samym komunikatem.

Mniejsze szklane elementy na przykład szklanki, lampki dobrą praktyką jest owinąć niepotrzebnymi kartkami z magazynów lub ręcznikami. Kolejnym krokiem jaki robimy to umieszczamy je w pudełku w taki sposób, aby nie mogły się o siebie obijać. Tak samo układamy porcelanę. W przypadku większych łatwo tłukących się przedmiotów, na przykład żyrandole czy monitory, należy wykorzystać dla dodatkowego zabezpieczenia miękkie materiały, jak np. swetry oraz gąbki.

Koszt transportu elementów delikatnych uzależniony jest od ciężaru, formatów, odcinka do pokonania i terminu realizacji paczki. Ważne znaczenie może mieć także fakt, kiedy życzymy sobie użycia specjalnych materiałów ochraniających (jeśli życzymy sobie, żeby to firma transportowa ochroniła przedmiot). Przykładowo, na aukcji transportowej transport szklanych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania to koszt zaledwie 140 złotych. Za transport lustra na trasie Warta – Gliwice zapłacono 250 zł.