(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2018-01-19 13:44

Kafelki

(Nr 2301104)
Kafelki

Długość [m]:

0.91

Szerokość [m]:

0.46

Wysokość [m]:

0.1

Waga w kg (łączna):

105.00

Typ usługi:

Tylko transport

Opakowanie ładunku:

Karton

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 349.00 km

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy przewożeniu rzeczy łatwo tłukących się, delikatnych oraz niewytrzymałych jest konieczność z wyprzedzeniem przeanalizować możliwość zabezpieczenia paczki – w takiej sytuacji nie wystarczy standardowy karton. Pustą przestrzeń paczki trzeba zapełnić plastycznymi elementami ochronnymi. Szkło dobrze jest zawinąć w folię stretch – wyjątkowo uwagę należy poświęcić przedmiotom szklanym oraz pamiętać, żeby zapełnić puste przestrzenie w pudle, aby się one nie przemieszczały. Folię oklejamy taśmą klejącą, najczęściej taśmą budowlaną. Oprócz osłonięcia przedmiotu folią, istotne będzie również otoczenie elementu gazetą lub włożenie go do kartonowego pudła.

    Jeśli transportujemy duże szklane elementy przykładowo szyby, to powinno się osłonić je zarówno przed roztłuczeniem jak również przed zarysowaniem. Ze szkła element owijamy ściśle folią stretch, zaklejamy taśmą budowlaną, umieszczamy w kartonie oraz czytelnie umieszczamy napis ”Ostrożnie szkło!” lub przyklejamy naklejkę ostrzegawczą z podobnym komunikatem.

    Niewielkie szklane przedmioty przykładowo szklanki, lampki warto owinąć niepotrzebnymi kartkami z magazynów lub ubraniami. W kolejnym etapie umieszczamy je w pudle w taki sposób, aby nie mogły się o siebie obijać. W taki sam sposób pakujemy kryształy. W przypadku średniej wielkości szklanych rzeczy, takich jak żyrandole czy telewizory, należy wykorzystać dla dodatkowej osłony gąbczaste materiały, takie jak ubrania lub gąbki.

    Koszt transportu przedmiotów delikatnych zależy od wagi, wymiarów, odcinka do pokonania i daty realizacji przesyłki. Istotne znaczenie może mieć również fakt, jeżeli życzymy sobie zastosowania profesjonalnych tworzyw zabezpieczających (jeżeli życzymy sobie, żeby to firma przewozowa ochroniła naszą tłukącą się rzecz). Np., na Clicktrans.pl przewóz przeszklonych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania kosztował niecałe 140 złotych. Za transport lustra z Gliwic do Warty to koszt 250 złotych.

Adres i termin nadania

Słoneczny Stok, Pępowo, 80-297, Polska

22 sty 2018

Adres i termin dostawy

Litewska 60, Poznań, 60-611, Polska

Termin elastyczny