(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Łodzie, Kajaki Dodano: 2017-07-25 13:37

kajak

(Nr 1921641)

Długość [m]:

580

Szerokość [m]:

73

Wysokość [m]:

42

Waga w kg (łączna):

45.00

Dystans: 576.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (2)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport kajaków

    Kajaki najczęściej transportuje się na dachu auta, wystarczy użyć bagażnik o wystarczająco dużej ładowności. Na bagażniku należy przymocować specjalistyczne uchwyty. Aby uniknąć przemieszczenia się kajaka w trakcie jazdy, opłaca się umieścić elastyczny materiał na belkach bagażnika na przykład podłożyć ręcznik. Kajaki kładzie się do góry dnem przy użyciu specjalnych, naprężonych taśm z zabezpieczonymi klamrami. W trakcie osobistego przewozu kajaka, pojazd trzeba odpowiednio oznaczyć. Kodeks drogowy nie pozwala na to, aby ładunek wychodził na długość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu auta lub zespołu pojazdów. Ładunek nie powinien ponadto wystawać z przodu na odległość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od miejsca kierowcy. Przewożony kajak znakujemy chorągiewką w kolorze pomarańczowym lub dwoma czerwonymi pasami. W przypadku, gdy ładunek odstaje z tyłu do oznakowania używa się czerwone i białe pasy. Inną metodą transportu kajaka jest możliwość skorzystania z przyczepy.

    Przewóz kajaka potrzebuje szczególnej ostrożności, z tego powodu warto zlecić usługę transportową profesjonalnej firmie transportowej, która dopilnuje takie elementy jak: bezpieczne mocowanie, odpowiednie oznaczenie i dostarczenie bez szkody ładunek.

Koszt transportu kajaka

    Koszt przewozu kajaka uzależniony jest od ilości transportowanych sztuk, a także wpływ na to ma trasa od miejsca nadania do miejsca rozładunku. Średni koszt transportu kajaka mieści się w widełkach 0,30 – 0,50 zł/km. Przykładowo, za przewóz kajaka na trasie od Manheim w Niemczech do Wałcza kosztował 260 zł. A przetransportowanie kajaka Puck – Warszawa kosztowało 220 PLN.

Adres i termin nadania

Ruciane-Nida, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Racibórz, Polska

Termin elastyczny