(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kajak (Nr 7809118)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Kajak
409 x 79 x 38 cm
29 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
29 kg
Dystans
327 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Konewka

Od 18 cze 2021 do 11 lip 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Szówsko

Termin elastyczny


Transport kajaków

Transport kajaków

Kajaki najczęściej transportuje się na dachu auta, wystarczy wziąć bagażnik o odpowiedniej ładowności. Na bagażniku trzeba zamontować specjalistyczne mocowania. Aby ustrzec się przed przemieszczaniem się kajaka podczas jazdy, można ułożyć miękki materiał na belkach bagażnika np. podłożyć ręcznik. Kajaki mocuje się do góry dnem przy użyciu profesjonalnych, naciągniętych taśm z zabezpieczonymi wiązaniami. W przypadku samodzielnego transportu kajaka, auto trzeba należycie oznakować. Kodeks drogowy nie pozwala na to, aby bagaż wychodził na długość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu samochodu lub zespołu pojazdów. Ładunek nie powinien także odstawać od frontu na długość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od miejsca kierowcy. Przetransportowany kajak znakujemy pomarańczową chorągiewką lub czerwonymi pasami w ilości dwóch sztuk. Sporadycznie, kiedy ładunek wystaje z tyłu do oznakowania używa się czerwone i białe pasy. Inną metodą do przewozu kajaka jest skorzystanie z przyczepy.

Przewóz kajaka wymaga specjalnej rozwagi, dlatego warto zlecić transport profesjonalnej firmie, która dopilnuje takie elementy jak: dobre mocowanie, należyte oznaczenie i dowiezienie bez szkody ładunek.

Cena przewozu kajaka

Koszt przewozu kajaka uzależniony jest od ilości przewożonych sztuk, jak również wpływ na to ma odcinek od miejsca nadania do miejsca rozładunku. Średni koszt przewozu kajaka mieści się w przedziale 0,30 – 0,50 zł/km. Przykładowo, za transport kajaka na trasie od Manheim w Niemczech do Wałcza zapłacono 260 zł. A przewiezienie kajaka Puck – Warszawa wydano 220 zł.