(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kajak - kanadyjka (Nr 5448434)

Kajak - kanadyjka

Długość [m]:

5

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

0.7

Waga w kg (łączna):

40

Budżet zlecenia [zł]:

300

Dystans: 352.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Kobysewo

Od 18 lis 2019 do 25 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Łomianki Dolne

Termin elastyczny


Transport kajaków

Przewóz kajaków

Kajaki często transportuje się na górze auta, wystarczy wziąć bagażnik o odpowiedniej ładowności. Na bagażniku należy przymocować dodatkowe uchwyty. Aby ustrzec się przed przemieszczaniem się kajaka w trakcie jazdy, można ułożyć miękki materiał na belkach bagażnika przykładowo podkładkę sylikonową. Kajaki kładzie się do góry dnem przy użyciu specjalistycznych, naciągniętych taśm z osłoniętymi klamrami. W trakcie samodzielnego przewozu kajaka, samochód trzeba należycie oznakować. Kodeks drogowy nie pozwala na to, żeby bagaż wychodził na długość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu samochodu lub grupy pojazdów. Bagaż nie powinien ponadto wychodzić z przodu na odległość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od siedzenia kierowcy. Przewożony ładunek oznaczamy chorągiewką w kolorze pomarańczowym albo czerwonymi pasami w ilości dwóch sztuk. Sporadycznie, kiedy bagaż wystaje z tyłu do oznaczenia stosuje się czerwone i białe pasy. Inną metodą do przewozu kajaka jest skorzystanie z przyczepy.

Transport kajaka wymaga specjalnej ostrożności, dlatego opłaca się zlecić usługę transportową profesjonalnej firmie transportowej, która dopilnuje takie elementy jak: bezpieczne mocowanie, należyte oznaczenie i dostarczenie bez szkody ładunek.

Koszt transportu kajaka

Koszt transportu kajaka uzależniony jest od liczby transportowanych sztuk, a także wpływ na to ma trasa od miejsca nadania do miejsca wyładunku. Średni koszt transportu kajaka mieści się w przedziale 0,30 – 0,50 złotych za kilometr. Np., za transport kajaka na odcinku Manheim (Niemcy) – Wałcz zapłacono 260 złotych. A przetransportowanie kajaka z Pucka do Warszawy wydano 220 zł.