(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kajak składany (Nr 6180150)

Długość [m]:

1.5

Szerokość [m]:

0.8

Wysokość [m]:

0.5

Waga w kg (łączna):

35

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 805.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Germering

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Namysłów

Termin elastyczny


Transport kajaków

Przewóz kajaków

Kajaki często transportuje się na dachu auta, wystarczy użyć bagażnik o wystarczająco dużej ładowności. Na bagażniku trzeba zamontować specjalne mocowania. Żeby uniknąć przemieszczenia się kajaka w czasie jazdy, opłaca się położyć elastyczny materiał na prętach bagażnika przykładowo podłożyć ręcznik. Kajaki kładzie się do góry dnem przy użyciu profesjonalnych, naprężonych taśm z zabezpieczonymi zapięciami. W momencie osobistego transportu kajaka, pojazd trzeba należycie oznaczyć. Kodeks drogowy nie zezwala na to, żeby bagaż wystawał na długość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu auta lub grupy pojazdów. Ładunek nie powinien także wystawać od frontu na odległość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od siedzenia kierowcy. Przetransportowany bagaż znakujemy chorągiewką w kolorze pomarańczowym lub czerwonymi pasami w ilości dwóch sztuk. Czasami, kiedy bagaż wychodzi z tyłu do oznaczenia używa się czerwone i białe znaki. Innym sposobem transportu kajaka jest skorzystanie z przyczepy.

Przewóz kajaka wymaga specjalnej rozwagi, dlatego warto zlecić usługę transportową profesjonalnej firmie, która zadba o bezpieczne mocowanie, należyte oznakowanie i dowiezienie bez szkody ładunek.

Cena przewozu kajaka

Koszt przewozu kajaka uzależniony jest od liczby przewożonych sztuk, a także wpływ na to ma trasa od miejsca nadania do miejsca wyładunku. Średni koszt przewozu kajaka leży w przedziale 0,30 – 0,50 złotych za kilometr. Przykładowo, za przewóz kajaka na odcinku od Manheim w Niemczech do Wałcza wydano 260 zł. A przewiezienie kajaka z Pucka do Warszawy wydano 220 PLN.