(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kajak z laminatu z PRL (Nr 7643440)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Kajak z laminatu z PRL
480 x 100 x 59 cm
50 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Nie
Łączna waga:
50 kg
Dystans
478 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Zbiczno

Od 30 kwi 2021 do 7 maj 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Goczałkowice-Zdrój

Od 30 kwi 2021 do 7 maj 2021


Transport kajaków

Przewóz kajaków

Kajaki zazwyczaj przewozi się na dachu samochodu, wystarczy użyć bagażnik o wystarczająco dużej ładowności. Na bagażniku trzeba przymocować specjalistyczne uchwyty. Aby ustrzec się przed przemieszczaniem się kajaka w trakcie jazdy, warto umieścić elastyczny materiał na prętach bagażnika np. podkładkę sylikonową. Kajaki umieszcza się do góry dnem przy zastosowaniu profesjonalnych, naciągniętych pasów z osłoniętymi wiązaniami. W trakcie osobistego transportu kajaka, pojazd trzeba odpowiednio oznakować. Kodeks drogowy nie zezwala na to, żeby bagaż wystawał na odległość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu samochodu lub grupy pojazdów. Ładunek nie powinien także wychodzić od frontu na odległość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od siedzenia kierowcy. Przetransportowany kajak znakujemy pomarańczową chorągiewką albo czerwonymi pasami w ilości dwóch sztuk. Sporadycznie, gdy ładunek wystaje z tyłu do oznaczenia używa się czerwone i białe znaki. Innym sposobem transportu kajaka jest skorzystanie z przyczepy.

Transport kajaka wymaga specjalnej rozwagi, z tej przyczyny warto zlecić usługę transportową specjalistycznej firmie transportowej, która zadba o dobre mocowanie, należyte oznaczenie i dostarczenie bez uszkodzenia ładunek.

Koszt transportu kajaka

Koszt transportu kajaka zależy od ilości transportowanych egzemplarzy, a także wpływ na to ma odcinek od miejsca załadunku do miejsca wyładunku. Średnia cena przewozu kajaka mieści się w przedziale 0,30 – 0,50 zł/km. Na przykład, za transport kajaka na trasie od Manheim w Niemczech do Wałcza zapłacono 260 PLN. A przetransportowanie kajaka z Pucka do Warszawy kosztowało 220 zł.