(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kamper mały 6m długi alkowa (Nr 4560801)

Kamper mały 6m długi alkowa

Marka i model:

Fiat kamper

Waga w kg (łączna):

2600

Budżet zlecenia [zł]:

1400

Liczba sztuk:

1

Dystans: 889.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Geldria, Apeldoorn

Od 19 sie 2019 do 20 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Od 19 sie 2019 do 21 wrz 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, jak kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.