(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Ładunki, Inne ładunki Dodano: 2018-11-14 15:21

karoseria auta (Nr 3502165)

Długość [m]:

4

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

1.5

Waga w kg (łączna):

200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 469.00 km

Transport innych ładunków

Transport innych towarów

Koszt transportu ładunków jest uzależniony od gabarytów towaru, terminu przewozu oraz odcinka między miejscem załadunku i wyładunku.

Klasyfikacje ładunków

Przewóz ładunków rozdzielamy na podgrupy takie jak: palety, niepełny samochód dostawczy, pełna ciężarówka, kontenery oraz ciężarówka – wywrotka.

Palety - obejmują platformę, na której rozkłada się nieduże przedmioty lub paczki. Najpopularniejszym gatunkiem palety są palety euro. Na nich często transportuje się artykuły spożywcze, paczki, towary budowlane (na przykład farby, kamień itd.), okna jak także produkty chemiczne.

Niepełna ciężarówka - LTL to przewóz towaru, który powinno się przewozić pojazdem - Tirem oraz zajmuje tylko część przestrzeni do załadunku. Do takiego rodzaju przewozu używa się ciągniki siodłowe, ciężarówki z chłodnią lub izotermią itp.

Pełna ciężarówka - FTL dotyczy przewozu ładunku, który wymaga całej przestrzeni ładunkowej pojazdu - Tira.
Przy takim typie przewozu korzysta się z różnego typu ciężarówki.

Pojemniki metalowe – Transport pewnych towarów wymaga użycia pojemnika metalowego – szczególnie w przypadku transportu towarów w postaci płynu oraz towarów sypkich. W tych pojemnikach metalowych można również transportować drobnicę w opakowaniach – workach, kartonach itp. W kontenerach zdarza się również transport palet.

Wywrotka – służy do przewozu materiałów płynnych i kawałkowych – bez problemu można poznać ją po specyficznej skrzyni ładunkowej, przekrzywionej w tył lub na bok.

Inne towary – towary, które nie klasyfikują się do powyższych kategorii wówczas zalicza się je do tzw. towarów pozostałych. Znajdują się tu na przykład zlecenia odnoszące się do transportu popiołu czy transportu okien.

Adres i termin nadania

Grudziądz, 86-302, Polska

15 lis 2018

Adres i termin dostawy

Lublin, Polska

17 lis 2018