(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

kartony ze słoikami (Nr 4906698)

kartony ze słoikami

Długość [m]:

40

Szerokość [m]:

40

Wysokość [m]:

40

Waga w kg (łączna):

100.00

Typ usługi:

Tylko transport

Instrukcje szczególnej ostrożności:

szkło

Opakowanie ładunku:

szklane słoiki, przetwory

Budżet zlecenia [zł]:

400

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1988.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Olsztyn

Od 5 wrz 2019 do 6 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Leeds

Od 8 wrz 2019 do 15 wrz 2019


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy transporcie przedmiotów szklanych, kruchych lub łamliwych przydałoby się zawczasu przeanalizować możliwość ochronienia przesyłki – w takiej sytuacji nie wystarczy zwyczajny karton. Wolną przestrzeń paczki warto zapełnić gąbczastymi częściami osłaniającymi. Przedmiot dobrze jest zawinąć w folię stretch – w głównej mierze uwagę trzeba poświęcić elementom delikatnym i pamiętać, żeby wypełnić wolne miejsca w pudle, aby się one nie przemieszczały. Folię zabezpieczamy taśmą klejącą, najczęściej taśmą pakową. Oprócz zabezpieczenia elementu folią, znaczące będzie również otoczenie przedmiotu tekturą lub wsadzenie go do kartonowego pudła.

Gdy przewozimy wielkie szklane przedmioty takie jak: szyby, to trzeba ochronić je zarówno przed roztłuczeniem jak i przed zarysowaniem. Ze szkła przedmiot okręcamy ściśle folią bąbelkową, zaklejamy taśmą budowlaną, układamy w pudle i czytelnie notujemy ”Ostrożnie szkło!” lub umieszczamy notkę ostrzegawczą z podobnym napisem.

Drobne ze szkła przedmioty na przykład kieliszki, lampki dobrą praktyką jest owinąć niepotrzebnymi kartkami z magazynów lub ręcznikami. W kolejnym etapie układamy je w pudełku w ten sposób, aby nie mogły się o siebie obijać. Tak samo pakujemy kryształy. W przypadku większych szklanych rzeczy, takich jak żyrandole czy monitory, dobrą praktyką jest wykorzystać dla dodatkowego zabezpieczenia elastyczne materiały, jak np. ręczniki lub szmatki.

Koszt przewozu przedmiotów delikatnych uzależniony jest od ciężaru, formatów, trasy i terminu realizacji paczki. Kluczowe znaczenie może mieć także fakt, jeśli żądamy zastosowania specjalnych tworzyw ochraniających (jeżeli prosimy, żeby to firma przewozowa zabezpieczyła przedmiot). Przykładowo, na aukcji transportowej przewóz szklanych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania to koszt około 140 zł. Za przewóz lustra z Gliwic do Warty to koszt 250 złotych.