(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kasetony reklamowe- 19 szt (Nr 6724696)

Kasetony reklamowe- 19 szt

Długość [m]:

4.00

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1.5

Waga w kg (łączna):

250

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 227.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Słomniki

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Rzgów

21 paź 2020


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to użycie kawałka płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeśli posiadamy do przetransportowania mniejszy towar, który nie potrzebuje użycia pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje zagospodarowania całej powierzchni, wówczas wybranie takiego typu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest trafne. 


Do ciężarówek wykorzystywanych w transporcie LTL zalicza się pojazdy, których waga jest większy niż 3,5 tony i inne pojazdy spełniające wymagania ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się spore pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe i samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki typu: firanka oraz furgon. Gatunek samochodu ciężarowego powinien być przystosowany do przewiezienia naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W kalkulacjach ceny transportu ładunku w ramach LTL, ważne są tego ładunku parametry – waga i wielkość. Powinno się również dodać informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały spakowane. Jeżeli tak, wypada opisać opakowanie. Kluczowa bywa także informacja w sprawie usługi – czy wlicza się w nią wyłącznie przewóz, czy przykładowo załadunek i rozładunek. Kluczowy jest również czas zrealizowania transportu.

Ładunki przewożone w obszarze LTL to często palety, paczki, maszyny, a nawet fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, gdy przewóz niepełną ciężarówką nie wystarczy , żeby przetransportować nasz ładunek, opłaca się skorzystać z alternatywy – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego przewozem całonaczepowym.