(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kawasaki (Nr 5562187)

Kawasaki

Marka i model:

Kawasaki Z7

Waga w kg (łączna):

202

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1327.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Bergheim

13 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Bielsk Podlaski

10 sty 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na ogólnie nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - wszakże jedynie na pozór. Należycie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.