(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kawasaki ER 6 F (Nr 4922534)

Kawasaki ER 6 F

Marka i model:

Kawasaki ER 6 F

Waga w kg (łączna):

210.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 937.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

3 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Zamudio

10 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wyglądają na całkiem niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - niemniej jednak tylko na pozór. Poprawnie umocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem dwie, gdyż dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.