(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-30 15:15

Kawasaki er6f

(Nr 2647124)
Kawasaki er6f

Marka i model:

Kawasaki er6f

Waga w kg (łączna):

200.00

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2071.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na dość niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - aczkolwiek jedynie złudnie. Dobrze umocowany motocykl na pewno przetrwa transport bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie dwie, bowiem mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

West Dorset, DT2 7NT, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Lizbona, 1100-148, Portugalia

Termin elastyczny